اسلاید سایت مکیال المکارم کتاب مکیال المکارم دانلود کتاب و نرم افزار اندروید سخن آوای صاحب لوا کتب دعای فرج
سخن آوای صاحب لوا مجموعه سخنرانی و آوا با نگاهی بر کتاب مکیال المکارم
 pic3    

سخن آوای صاحب لِوا:

 مجموعه ی سخن آوای صاحب لوا (1) و(2)، اثری صوتی با نگاهی به کتاب شریف مکیال المکارم، کتاب نفیسی که به امر مستقیم امام عصر ارواحنا له الفداه نگارش یافته، پیرامون وجود مقدس امام عصر سلام الله علیه و وظایف شیعیان در دوران غیبت آن حضرت و فوائد دعا برای فرج و ظهور امام زمان عجل الله تعالی فرجه است.

 این اثر بدیع و تازه، ترکیبی از سخنرانی، کلام و آواهای میانی پیرامون امام زمان علیه السلام است که در هر ترک موضوعی مشخص با توجه به عناوین و موضوعات مطرح شده در کتاب مکیال المکارم دارد . 

بخشی از موضوعات صاحب لوا:
معرفت امام زمان علیه السلام، عصر ظهور، مهربانی حضرت، امام حافظ شیعیان، گریه در فراق، اهمیت دعا، پیام های حضرت، استغاثه و ... پخش آنلاین صاحب لوا (1)    دانلود کامل صاحب لوا (1)     دانلود کامل سخن آوای " صاحب لوا 2"

 

کتاب مکیال المکارم کتاب مکیال المکارم
 

pic2


مکیال المکارم:

 

مِکْیالُ الْمَکارِم فِی فَوائِد الدُّعاء لِلْقائِمِ ، کتابی ارزنده ، ابتکاری و مهم است .مؤلّف کتاب، سيد محمدتقي موسوي اصفهاني بسیاری از مطالب مربوط به عقیده مهدویّت و موضوع حضرت حجّت علیه آلاف الصّلاة و السّلام را تحت عنوان : « دعا برای آن حضرت و تضرّع به درگاه الهی برای حفظ وجود شریفش از ناملایمات و آفات » مورد بررسی قرار داده است .

این اثر نفیس یکی از آثار مجتهدی آگاه و دلباخته ای پرسوز و آه است که دلالت بر وسعت علم و ارادت و اخلاص و عشق او به درگاه امام زمان علیه السلام دارد و به راستی کتاب است که در موضوع خودش بی نظیر است و تحت عنوان دعا برای وجود مقدس امام عصر علیه السلام و ظهور آن حضرت، بسیاری از مسائل مربوط به مهدویت را مطرح ساخته و با دقت فراوان مورد بررسی قرار داده و به بحث های مختلفی پیرامون حدیث، فقه، کلام، رجال و ادب پرداخته است.

 

عبارات زیبای کتاب و مطالب مستدل آن، کاملاروشن گر این است که مولف محترم مورد عنایات خاص حضرت بقیة الله بوده و امدادهای غیبی آن حضرت شامل حال ایشان می شده است.

کمتر کسی است بخواهد پیرامون امام عصر علیه السلام تحقیقی بنماید و به این کتاب مراجعه ننماید و بدون تردید منبعی غنی و سرچشمه ای صاف و زلال برای پژوهشگران است.

 

 صاحب مکیال    مطالعه جلد اول    مطالعه جلد دوم    دانلود کتاب

 

 

 طلیعه

pic1


مهمترین و واجب‌ترین امور از نظر عقل و شرع عبارت است از : ادا کردن حقّ کسی که بر عهده تو حقی داشته ، و نیز پاداش دادن به کسی که به تو احسانی نموده باشد؛ و بدون تردید کسی که از تمام مردم حقّش بر گردن ما افزونتر است ، و از همه بیشتر و بهتر احسانش شامل حال ما می‌شود ، و نعمتها و منّتها بر ما دارد ، و هم آن کسی که خداوند معرفتش را متمّم دین ما و باور به او را مکمّل یقین ما ، و انتظار فرجش را بهترین اعمال ما قرار داده است ، کسی است که دیدارش نهایت آرزوی ما است ، یعنی :حضرت صاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه، صاحب لوا - پرچمدار- عدل و احسان ، و پاک کننده آثار کفر و طغیان؛ که به متابعت و پیروی از او امر شده‌ایم ، ؛ دوازدهمین امام معصوم ، و آخرینِ اوصیا و جانشینان پسندیده پیغمبر صلی الله علیه وآله وسلم : الإمام القائم المنتظر الرضی بن الزَّکی الحسن العسکری؛ که خداوند فَرَجش را نزدیک فرماید و برنامه خروج و قیامش را آسان گرداند و در دنیا و آخرت بین ما و او جدایی میندازد .

چون ما نمی‌توانیم حقوق آن حضرت را ادا نماییم ، و شکر وجود و فیوضاتش را آن طور که شایسته است به جای آوریم ، بر ما واجب است آن مقدار از ادای حقوق آن حضرت را که از دستمان ساخته است انجام دهیم که : اگر اصل تکلیف دشوار و مشقّت‌بار باشد در صورتی که مقداری از آن میسّر و آسان است ، همان مقدار را باید انجام داد .
بهترین امور در زمان غیبت امام عصر عجل الله تعالی فرجه : انتظار فرج آن بزرگوار و دعا کردن برای تعجیل فرج او ، و اهتمام به آنچه مایه خشنودی آن جناب و مقرّب شدن در آستان او است . کتاب مکیال المکارم که به امر شریف امام زمان علیه السلام توسط آیت الله سید محمد تقی موسوی اصفهانی نوشته شده است.این کتاب پیرامون وظایف شیعیان در زمان غیبت  امام عصر، دعا و فواعد دعا برای فرج  و ظهور آن حضرت است.

 

ادامه مطلب

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید