طلیعه

pic1


مهمترین و واجب‌ترین امور از نظر عقل و شرع عبارت است از : ادا کردن حقّ کسی که بر عهده تو حقی داشته ، و نیز پاداش دادن به کسی که به تو احسانی نموده باشد؛ و بدون تردید کسی که از تمام مردم حقّش بر گردن ما افزونتر است ، و از همه بیشتر و بهتر احسانش شامل حال ما می‌شود ، و نعمتها و منّتها بر ما دارد ، و هم آن کسی که خداوند معرفتش را متمّم دین ما و باور به او را مکمّل یقین ما ، و انتظار فرجش را بهترین اعمال ما قرار داده است ، کسی است که دیدارش نهایت آرزوی ما است ، یعنی :حضرت صاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه، صاحب لوا - پرچمدار- عدل و احسان ، و پاک کننده آثار کفر و طغیان؛ که به متابعت و پیروی از او امر شده‌ایم ، ؛ دوازدهمین امام معصوم ، و آخرینِ اوصیا و جانشینان پسندیده پیغمبر صلی الله علیه وآله وسلم : الإمام القائم المنتظر الرضی بن الزَّکی الحسن العسکری؛ که خداوند فَرَجش را نزدیک فرماید و برنامه خروج و قیامش را آسان گرداند و در دنیا و آخرت بین ما و او جدایی میندازد .

چون ما نمی‌توانیم حقوق آن حضرت را ادا نماییم ، و شکر وجود و فیوضاتش را آن طور که شایسته است به جای آوریم ، بر ما واجب است آن مقدار از ادای حقوق آن حضرت را که از دستمان ساخته است انجام دهیم که : اگر اصل تکلیف دشوار و مشقّت‌بار باشد در صورتی که مقداری از آن میسّر و آسان است ، همان مقدار را باید انجام داد .
بهترین امور در زمان غیبت امام عصر عجل الله تعالی فرجه : انتظار فرج آن بزرگوار و دعا کردن برای تعجیل فرج او ، و اهتمام به آنچه مایه خشنودی آن جناب و مقرّب شدن در آستان او است . کتاب مکیال المکارم که به امر شریف امام زمان علیه السلام توسط آیت الله سید محمد تقی موسوی اصفهانی نوشته شده است.این کتاب پیرامون وظایف شیعیان در زمان غیبت  امام عصر، دعا و فواعد دعا برای فرج  و ظهور آن حضرت است.

pic3


در ظلمات یلدای غیبت تنها مشعل اهل ایمان ، دعا برای فرج است که آنها را طلوع خورشید منجی دلگرم میسازد. این دعای مبارک ، اقیانوسی از کرامت و فضیلت که جرعه ای از آن در پیمانه مکیال المکارم ریخته شده است ، کتاب نفیسی که به امر مستقیم امام عصر ارواحنا له الفداه شرف نگارش یافته و با نخ تسبیح دعا ، دانه های گوناگون را گرد هم آورده است .
"صاحب لِوا" قطره ای است از دریای خروشان مکیال که جان مایه ی خود را وامدار مکارم آن می داند و با بال های آن گوشه به گوشه ی صحن و سرای معارف مهدوی پر کشیده است .
این اثر اولین جرعه از جام "صاحب لِوا" است که تقدیم تشنگان وصال میشود .

 

دیدگاه‌ها  

#2 Windy 1397-06-28 14:12
insert your data

my website ... como Comprar: http://www.calexcellence.org/UserProfile/tabid/43/UserID/1410060/Default.aspx
#1 Adeline 1397-06-18 19:59
Eu verdadeiramente amo seu site ... Ótimas cores e tema.

Você desenvolveu este site você mesmo? . Estou olhando criar minha própria blog
e gostaria de descobrir onde você baixo este tema ou exatamente
qual tema. Bjos !

Feel free to visit my webpage - suplemento Womax thermo como
comprar: http://www.mivtsclient.com/index.php?title=User:MargoCaraballo

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید